Šport in fitnesNogomet

EURO 1960: Rezultati

Ideja, da bo turnir med ekipami v Evropi pojavil leta 1927. Medtem ko se zavedaš, da to ni zgodilo. Po 30 letih UEFA sem se vrnil na to idejo in ustvarili evropsko prvenstvo ali pokal Anri Delone. Prvo žrebanje je potekala leta 1960. Francija je končni del.

predpisi

Ni vse evropske ekipe so podprli idejo o lastni Euro-1960. Za udeležbo na turnirju zavrnil 13 od 30 držav. Med njimi so Italija, Anglija, Nemčija, Belgija in Švedska. Nogometna zveza je prepričan, da bo prvenstvo preprečili igralci opomore po sezoni.

Drugih 17 držav članic iz lige, sodelovali v žrebanju 1/8 in 1/4 finale. To je opravil v začetku junija 1958. 14 ekip, vključno s Sovjetsko zvezo, se je začela nastope na 1/8. Irska in Češkoslovaška opraviti klasifikacijski tekmo.

V 1/8 in 1/4 finale potekal dve tekmi: doma in v gosteh. Polfinale in finale UEFA EURO 1960 finale potekala v Franciji kot Anri Delon je predsednik francoske nogometne zveze.

začetek

Med EURO 1960 žreb ni bil strogo urejeno koledar - vodstva neodvisno dogovorili o kraju in času. Kvalifikacijske tekme, ki je v teoriji, je treba izvajati na prvem mestu, ki je potekala le 5. april in 10. maja leta 1959. Prvo tekmo doma na Irskem zmagala z rezultatom 2: 0. Vrnitev Tekma je potekala v Bratislavi, so Čehi doseglo štiri neodgovorjena cilje in prenesejo na.

Prvenec igra UEFA EURO 1960 je potekala 28 september 1958. Srečanje ZSSR-Ogrske je bil prvi evropski pokal zgodovina. Tekma se je igrala na stadionu "Lužniki".

1/8 finale

EURO 1960 Nogometna Ruski (ZSSR ekipa) je začela z domačo tekmo proti Madžarom. Za to boj 100.000 oboževalcev. Prvi cilj na tekmi (in zgodovini evropskega prvenstva) je dosegel v 4. minuti Sovjetske predvajalnika Anatoliem Ilinym. EURO 1960 nogometno Sovjetske zveze je postal prvi v vsem. Vyacheslav Metreveli kmalu povečala račun, in Valentin Ivanov, ki jih zmeljemo. Madžari so bili sposobni odgovoriti samo en gol v 84. minuti.

Vrnitev Tekma je potekala leto dni pozneje - 27. september 1959. Še enkrat sreča enostransko s sovjetsko ekipo. Minimalno premagal Madžare, Sovjetska zveza šla v 1/4 finala.

V drugem paru spopad med Francozi in Grki. Prva tekma je potekala v Franciji. Polnjena "Parc des Princes" videli osem ciljev, sedem od njih dosegel gostitelji. Obračun Tekma se je končala z rezultatom 1: 1.

Prvo tekmo med Romunijo in Turčijo potekal v Bukarešti. Močnejši kot Romuni, točkovanje tri neodgovorjena cilje. 26. april 1959 v Carigradu gostil drugo tekmo. Turčija je zmagal z 2: 0, vendar to ni bilo dovolj. V četrtfinalu se je za romunsko ekipo.

Par Norveška, Avstrija prva tekma potekala v Oslu. Z minimalnim rezultatom uspelo premagati Avstrijce. Vrnitev Tekma je potekala na Dunaju in se je končal z rezultatom 5: 2 v korist Avstrije.

V 1/8 finala UEFA EURO 1960 in FIFA izpolnjeni Jugoslavijo in Bolgarijo. Priljubljeno v paru je očitno. Jugoslavija je dobila prvo tekmo v reprezentanci z rezultatom 2: 0. Drugi končala neodločeno (1: 1).

Zanimiva par UEFA EURO 1960 je postal Nemška demokratična republika, Portugalska. Prva tekma je potekala v Berlinu, kjer je priznala, gostitelji (2: 2). Gost srečanje na Portugalskem, Nemci zadel dvakrat, vendar je zmaga ostala mojstri (3: 2).

Exodus pari Španija-Poljska je bila precej očitna. Stran Španski zmagal (4: 2). Domov zmagala s 3: 0 in odšel v 1/4 finala.

V zadnjih nekaj Danskem igrali proti zmagovalcu kvalifikacijskega kroga - Češkoslovaški. V Københavnu ni bilo mogoče določiti zmagovalca (2: 2). Doma so Čehi premagali Dance velikih (5: 1).

1/4 finale

Najbolj pričakovano tekmo postal ZSSR in Španijo. Pred zmagovalca je bilo težko napovedati. Toda navijači niso bili namenjeni za ogled zanimiv spopad. Razlog je bil v politični odnosi med državama, ki so bili napeti v teh letih. Španija zavrnila obisk Sovjetsko zvezo, na voljo za organizacijo tekme na nevtralnem ozemlju. UEFA je omenjena ne, kaznovani tim in prirejanja diskvalifikacijo. Tako je Sovjetska zveza šla v polfinalu UEFA EURO 1960.

France dobil nekaj Avstrija. Francoska je zmagal na obeh iger. Izvor končalo z rezultatom: 5: 2, drugi - 2: 4.

Portugalska nasprotju Jugoslavijo. Prva tekma Portugalci komaj zmagali z rezultatom 2: 1. Odgovor srečanje v Beogradu končala poraz Portugalska (5: 1).

V zadnjih nekaj srečal z Romunijo in Češkoslovaško. Biti v rang favorita, Čehi suvereno zmagal dve tekmi - (0: 2), (3: 0).

polfinale

Ob koncu maja 1960 je potekal žreb za polfinale. Nasprotniki Sovjetske zveze se je na Češkoslovaškem. France igral z Jugoslavijo.

Tekma med Sovjetsko reprezentanci je bil na sceni "Velodrome". Truda domači igralci premagali Čehi. Prvi zadetek je dosegel s Ivanov v drugi polovici leta, je tudi podvojila rezultat, in Viktor Ponedelnik odpravila na tekmo.

V drugi tekmi se je zdelo najljubši Franciji, kljub odsotnosti nekaterih ključnih igralcev. Jugoslovani vodil 1: 0, vendar je takoj zgrešil. Francozi imajo premoč v igri in v 53. minuti vodila 1: 4. V 55. minuti so gostje dosegel drugo, vendar to ni bilo dovolj. In potem je neverjetno zgodilo. Med 75 in 79 minut, so Jugoslovani opozoriti trikrat uvrstila v finale.

Tekma za tretje mesto

Razburjena izgubila Francija, zelo oklevajoče imelo zadnjo tekmo proti Čehom. Nezadovoljni navijači za kakršnekoli napake izžvižgali svoje ekipe. Rezultat je bil zmaga Češkoslovaške z rezultatom 2: 0.

finale

Tekma v ZSSR Jugoslavije je potekal na mokri polju v dežju. Na splošno je igra enaka. Prvi pogled boljši Jugoslovani. Po 43 minutah Galić vodil ekipo naprej. Odgovori sovjetskih igralcev bi lahko v 49. minuti. Druga polovica je potekal pod pritiskom Sovjetske zveze. Odkrivajo zmagovalca ni bilo mogoče večino časa. Le 113 minut, Viktor Ponedelnik dosegel drugi gol. EURO 1960 ZSSR ekipa zmagala zahvaljujoč trmi igralcev in spremno sreče.

Copyright © 2018 sl.delachieve.com. Theme powered by WordPress.