PravoDržava in pravo

Kako težka olimpijsko zlato medaljo? Sestava zlate olimpijske medalje. Koliko je olimpijsko zlato medaljo?

Olimpijske igre - ena izmed najbolj pričakovanih svetovnih športnih prireditev. Mnogi v množici nestrpno čakajo na otvoritveni slovesnosti in poznejših dogodkov. In z vsakim igre, mnogi se sprašujejo o tem, kako veliko težo olimpijsko zlato medaljo, iz katerega je izdelan iz kovine. Na primer, so bili medaljo v Sočiju verjetno največji v zgodovini olimpijskih iger. Poskusite razumeti, kako in zakaj so parametri olimpijskih medalj spremenilo.

iz zgodovine

Večina športnikov, ki so osvojili številne nagrade, soglasno zagotovim, da je najbolj dragocena za njih le olimpijska medalja. Ni naključje, da mnogi od njih zamudili s svetovno konkurenco, da so bolje pripravljeni za ta pomemben korak v svojem življenju. Prvi "moderne" igre so potekale leta 1896, ko je bilo že, da so bile prve medalje izdelana. Dajte jim prve tri nagrade. Omeniti je treba, da v času iger v antiki medalje kot take ni bilo. So se pojavili šele v moderni zgodovini olimpijskega gibanja. Torej, prvo olimpijsko medaljo je bil zmagovalec in runner-up pomeni, srebro, 925, in tretje mesto medalja na katere se sklicuje pokrita s šestimi gramov zlata. Več o tem, kako tehta zlato olimpijski medalja, da čas ni možna, je znano samo, da je dosegla premer 60 mm in njegova debelina je 3 mm.

V prvi od iger (1896, Grčija) Zmagovalci so prejeli 43 kompletov medalj. Ena stran kovanca je bila predstavljena Zeus drži globus z njim stoji na boginje Nike. Na flip strani je upodobljen Akropolo z napisom v grščini "mednarodnih olimpijskih igrah." Tvoja ideja je pripadal slikarju Jules Shaplenu. teža zlato olimpijski medalja je le 47 gramov.

Kako oblikovati

Postopoma medalje videz (velikost, premer, oblikovanje, oblika), začne spreminjati. Na primer, v 1900 godu predstavlja nagrade pravokotne oblike (ti tehtal 53 gramov), ki prikazuje boginjo Nicky lovorov venec na isti strani in s katerimi se sooča podstavek športnika - drugo. Na tretjih igrah olimpijskih medalj so reliefno, medtem ko so jih prvič vložen v bronastimi verigami. To je že skoraj 100 let, in v letu 1998 nagrade so bile ustvarjene z dodatnim oko, v katerem je bilo priročno vdevat trak. Nato to raztopino uporabljati kontinuirno.

struktura

Vendar ne samo načrtovanje, ampak tudi sestavo olimpijski zlato Medalje se nenehno spreminjajo, in ne samo zlato. Na primer, v Londonu pri oddaji Games predstavljal bron zlitine bakra (97%), cink (2,5%) in kositra (0,5%). Srebro 92,5% sestavljen iz srebra in preostalih 7,5% - je baker. Zlata medalja, Nenavadno je bilo oddanih tudi v srebrni barvi (92,5%) in bakra (6,16%), in zlato je bil pa sploh nič - približno 1%. To pomeni, da se izkaže, da ni posebne razlike med njimi, vsaj v zvezi s sestavo. Sedaj lahko enostavno izračunamo, koliko stroški olimpijski zlato Medalja: saj bi imela bronasta medalja na trgu, da bi plačali največ 150 rubljev, za srebro - malo več kot 10.000 rubljev, in zlato bi stal okoli 20 500 rubljev. Vendar, če ceno posel?

Vendar pa ne moremo reči, da je bilo v zgodovini iger medalja iz čistega zlata. Leta 1908 je britanski o svojih olimpijskih igrah se odločili, da bodo radodarni dušo in proizvaja nagrado čistega testa zlato 583rd. Vendar pa so bili bolj kot priložnostnih kovancev, ne pa medalje. Skladno s tem smo lahko približno predstavljate, koliko tehta zlato olimpijski Medalja - približno 21 gramov.

oblika

Ne brez eksperimentiranja in v smislu obliki nagrad. Seveda, se je srečal tudi največ medalj še okrogla oblika, ampak ovalne in pravokotne variacije. Na primer, na olimpijskih igrah v Parizu, podelil ti plakete - nagrade pravokotne oblike, v katerih ni bilo eno samo napis. In igre so bili omejeni na razstavi, ki je bila v Parizu.

V rokah ali vratu?

Še ena izjemna Dejstvo je, da preden so bile leta 1960 olimpijske medalje dal v roke, kar pomeni, da ne visi okoli vratu. In prvi, ki je odločil, da popravi ta položaj, so Italijani začeli - so ustvarili verigo brona v obliki oljčnih vej. Vendar pa v stoje s škarjami slovesnosti dekleta - kar naenkrat se športnik ni všeč, da je medalja je hotel, da visi okoli vratu, in ne daje v roke. Vendar inovacije je zaljubljen, in zdaj so vse nagrade obesil okoli vratu, za kakšen namen in opremljena z verigo ali jermen

Poleg vprašanja "koliko teže zlato olimpijski Medalja ", mnogi so zainteresirani za dodatno in število nagrad, ki so navedene v konkurenci tako, raziskovalci pravijo, da je bilo rekordno število služil na olimpijskih igrah v Sočiju - .. okoli 1300 kosov Ta širitev je povezana z dejstvom, da je program igre razširjen tudi mnenje. so bile igre 86 sklopov, in v Sočiju v Vancouvru medalj - že 98. in prvih zimskih igrah v Chamonixu je bilo le 16 kompletov medalj (9 športnih).

Namesto kovanca - hiši

Toda v antiki ni bilo razmišljati o tem, koliko stroški olimpijski zlata medalja. Stari Grki in Rimljani niso vedeli, da obstajajo, kot so nagrade doma, zemljišča, vreče zlatnikov. Prvi olimpijski zmagovalec Hercules kot nagrado na vse je bila oljčna vejica, in nič - ne užaljen. Zanimivo je, da so bile v starih časih dodelijo le za zmagovalca. Precej kasneje, leta 1984, je izpostavila problem povečanja števila nagrad, in zdaj medalje podeljujejo za tri zmagovalce.

Original medalja olimpijske evidence

Vendar evidence določi, ne le športniki, ampak tudi ustvarjalci oddaje. Na primer, je bilo najtežje medalje podeli Vancouver - njihova teža je 576 gramov, v Salt Lake City nagrad tehtal 567 gramov. Toda največja velikost je Torino medalje, bolj podobna CD. Najmanjši, kot smo rekli, da so medalje izročil športnike leta 1908 v Londonu.

Nagrajevanje v Sočiju funkcije

Sam zmago proizvodni proces takšnih velikih prireditev je precej zapleten, ni naključno vsak olimpijsko zlato medaljo (fotografija prikazuje, kako različne nagrade v različnih letih) je individualno in posebno. Na primer, vzorci, ki so bile narejene za v Sočiju igre, je bilo veliko število inšpekcijskih pregledov in testiranja. Vsak primer se obravnava ne le vizualno, ampak tudi z vidika kakovosti. Na primer, je bilo ugotovljeno, da je Soči medalja sposobne za vsak dogodek, pa naj gre za kopanje v šampanjec ali preveriti "na zob".

Soči olimpijsko zlato medaljo je izdelan po najvišjih standardih srebra (za vsako nagrado je 525 gramov kovine) in šest gramov zlata. Mimogrede, to so zahteve MOK. Vendar so bile srebrne in bronaste medalje v celoti izdelana iz primernih materialov. Omeniti je treba tudi, da je nagrada za olimpijske igre in paraolimpijske igre se razlikujejo po teži, ter oblikovanje in velikost. Poleg tega se uporablja za elemente posebnega braillovi pisavi, da se glasi napisi lahko prvaki s slabim vidom.

Veliko športnikov ima olimpijsko medaljo kot največji dosežek svojega življenja. Toda med njimi so tisti, ki raje pusti coveted nagrado. Na primer, sprinter Tommie Smith je v letu 2010 dal svojo medaljo za prodajo, čeprav je bilo to storjeno z namenom boja proti rasizmu v Združenih državah Amerike. Plavalec iz Poljske Otilia Edrzheychak prodal svoje medalje za pomoč otrokom z levkemijo.

Copyright © 2018 sl.delachieve.com. Theme powered by WordPress.