Šport in fitnesOutdoor Sports

Raisa Petrovna Smetanina - ponos smučanje

Raisa Petrovna Smetanina - Sovjetska smučar, olimpijski prvak pet času. Ponavljajoča prvak Sovjetske zveze in po svetu. Prejel je več kot 20 medalj na različnih razdaljah. Leta 1993 je v Parizu, je dobila nagrado "fair play" za vreden primer v svoji športni karieri.

otroštvo

Raisa Petrovna Smetanina (glej sliko. V nadaljevanju) je bil rojen v vasi Mohcha (Komi republika) leta 1952. Starši prihodnje prvak pastirji so dedne.

Dekle kmalu prilagojena življenju in se zaljubil v vsem srcem tundra, njeno zrak in velikih odprtih prostorov, mir, modra jezera ..., kjer je ponovno neodvisnost, mir uma, sposobnost, da se znebite osamljenosti - smučarja večnega spremljevalca v boju za razdaljo.

Smets družina sestavljena iz petih bratov: Ivan, Ilya, Gennady Fedorov, Vladimir - in dve sestri: Olga in Paradise. Od zgodnjega otroštva, so se naučil smučati kot v tundri, ki je bil glavni način prevoza. Smučanje izrečene, in da je prišel čas, ko je padla v roke Raisa.

Northern Territory živel aktivno športno življenje. Dve direktorji lokalnih šol so bili veliki ljubitelji dirkanja na smuči in redno organizira dogodke za otroke, kot tudi snemanje tega filma. Ob koncu tedna, so redno obiskovali med seboj in izmenjujejo nasvete, ki iščejo nove načine usposabljanja. Njihovo navdušenje so lahko svetlobo ne le šolske otroke, pa tudi otroci iz vse regije.

Prva tekmovanja in izobraževanje

Prvič Rice osvojil Pechora v Junior prvenstvo republike. Ona je zasedel drugo mesto. Po šoli Smetanina Raisa Petrovna preselil v Syktyvkar za sprejem v kolegiju učiteljev. Tam je spoznala svojega prvega trenerja - Germanom Haritonovym - in začel resno ukvarjati v smučanju. Po diplomi leta 1970, Raisa je športni družbo "Harvest" kot član reprezentance.

Zgodnja kariera

Leta 1971 Raisa Petrovna Smetanina vključena trener Sovjetske zveze na seznamu kandidatov za udeležbo na olimpijskih igrah.

Najtežji za športnika je bil leta 1972, ko je, da se naučijo vse trike smučanja, ki delajo za obrabo. Njen trener je bil Viktor Ivanov, in skrbeli za žensko Galina Kulakov. Glede na to, Raisa pokazala dobre rezultate, končal na tretjem mestu državnega prvenstva (5 in 10 km.).

prvo zlato

1974 prinesel prvo zlato medaljo športnik. Raisa Petrovna Smetanina je zmagal v ekipni štafeti na svetovnem prvenstvu v Falun. Na olimpijskih igrah v Innsbrucku v sovjetski reprezentanci je nadloga. Galina Kulakov ne bi vodil ekipo zdravstvenih razlogov. Njegovo mesto je zasedel Smetanin.

Pet kilometrov oddaljeno mladi smučar je bil briljanten, vendar izgubila zlato Helene tech, kar ji le sekundo. Riž je potekala z avtobusom delo na napake in razviti strategijo za naslednje dirke. To je obrodila sadove, in Smetanin uspelo obiti vse tekmece na deset dirko. Rezultat OI - dve zlati in eno srebrno medaljo.

nove zmage

Na olimpijskih igrah leta 1980 Smetanina Raisa Petrovna vstopili v zgodovino smučanja kot prvi dirkač, dvakrat osvojil stopničke v posamični konkurenci. Na 1982 World Cup športnik je osvojil zlato medaljo na razdalji 20 kilometrov, postal edini sovjetski smučar, ki je šla v šest najboljših.

Štirinajsta Olimpijske igre okronan tudi z uspehom za Raisa. Ona je osvojil dve srebrni medalji (10 in 20 km.). World Cup leta 1985 prinesel v svoji zakladnici zlatu (rele).

1988 olimpijske igre leta, preveč, se lahko šteje za uspešno. V desetih dirko Raisa osvojil srebro, in dvajset kilometrov osvojil bron. Potem je uspelo, da bi stopničke in naše druge smučarje - za prodornejša in Tikhonov.

izmenjava izkušenj

Ob spoznanju, da je športna kariera kdaj konec, Raisa Petrovna Smetanina skrb za mlade športnike iz ekipe. Vzela se vzrejo novo generacijo ruskih smučarjev. Raisa, ki jih na primer pokazala, dekleta s kakšnimi trdnosti in trdega dela je potrebno, da bi dosegli svoje cilje. Slovi smučar jih nenehno prosi za hitro kot pri usposabljanju in na tekmovanjih.

Zadnja zmaga

Leta 1992 Smetanin Raisa Petrovna, čigar biografija je bila predstavljena v tem članku, je šel na zimskih olimpijskih igrah v Albertvillu. Štirideset let športnik se je pojavila na smučišču številka dve. Deset dirka je vzela četrto mesto, ter v štafeti osvojila zlato.

To je bila zadnja medalja v Raisa Petrovna karieri. To je postal simbolni in drago nagrada. Sedaj lahko odličen dirkač upokojijo in mimo palico za mladega in perspektivnega smučarja. V tistem času je bila skupna dolžina, Vyalbe in Egorova, ki so pobegnili z Raisa Petrovna na olimpijskih igrah. V intervjujih, dekleta vedno trdil, da je Smetanin je ogromno prispeval k tek na smučeh, in številne zmagovalno ekipo - to je samo njena zasluga.

Za športne dosežke Raisa Petrovna vodstvu republike Komi ji lepo hišo.

Copyright © 2018 sl.delachieve.com. Theme powered by WordPress.