Šport in fitnesEkstremni športi

Škotski dirkač Dzheki Styuart: biografija, športna kariera

Dirkač avto Dzheki Styuart se je rodil v deželnem mestu Škotske. Pri starosti 12, je bil izključen iz šole zaradi diagnoze disleksijo - pogoji, ki ne pusti veliko priložnost, da dosežejo nekaj v življenju. Toda Jack uspelo doseči svoje vitalne vrhovi kljub vsem oviram. Strelec, odličen dirkač in, končno, največja osebnost v svetu športa. Človek, je bila nagrajena za svoje dosežke viteški red - Sir Dzheki Styuart.

otroštvo

Povprečje za Škotska pokrajinski občine Dambertonshir. V majhnem škotskem mestu Milton June 11, 1939 se je rodil prihodnje ponos Škotske, Dzhon Yang Stewart. Kot otrok, John preživel veliko časa z dedkom, vasi Huntsman Dambeck. Precej pričakovano, da je najstnik že od mladosti postal zanima lov. Ta interes ni zadnja v življenju Stuart družine. Vsi moški člani družine so fanatično radi lov in mali Jack ni prizanesla družinski hobi. In to ni presenetljivo, da je bil prvi športni izbira Dzheki Styuarta življenje samo streljanje.

Skeet streljanje

Lovske strasti ni bilo Dzheki Styuarta darilo, idealno orožje posest pripomnil trener Skeet streljanje, in s sedemnajstimi Jackie že resno ukvarjajo s tem športom. Napredek v streljanju na glinene golobe, ni dolgo v prihajajo: v osemnajstih Dzheki Styuart, fotografijo, ki si lahko ogledate v članku, je postal prvak Škotske, streljanju na glinene golobe, in v starosti devetnajstih je bil poražen v pokal narodov. Pri enaindvajsetih letih je bila prelomnica v karieri snemanja Dzheki Styuarta. V kvalifikacijskih tekmovanjih za poletne olimpijske igre Stewart ni imel uspešen strel za zmago. Razočaranje izgube je bil tako velik, da je kljub vsem prošenj trenerja, Jackie sklenil, da pusti streljanje šport.

delo

Mladenič ni bil problem izbire poklica. Njegova prihodnost je bil samoumeven sklep: Jack starši z veliko garažo in garaže, kot so trgovci velik avtomobil skrb "Jaguar", v svojem domačem kraju Milton. Zato ni presenetljivo, da je vse njegovo prosti čas Jackie preživel v delavnici svojega očeta. Začelo se je s preprostim, da je njegova dolžnost, da opere in točenja goriva avtomobile pokroviteljev očeta. Postopoma se je začel zaupali popravkov različnih okvar. Avtomobili zasedajo vse bolj pomembno mesto v življenju Jacka. Rutinsko delo, ki je bila izvedena vsak dan, se je razvila v glavnih dejavnosti mladih. Ob koncu tedna, Jackie začel sodeluje pri amaterskih dirkah, ki na neki točki se je začela, da bi znaten prihodek za mladega človeka. Pogosto, denar prejela za sodelovanje v avtomobilskem športu, precej višji od prihodkov iz dela v očetovi delavnici.

Dzheki Styuart - dirkač. Zgodnja kariera

V mnogih pogledih odločilno Jack Stewart pojavila leta 1964. Med Test poteka Formula 3 Jack senzacionalno premagal znameniti Bruce McLaren, v tistem času vice-prvak formule 1. Tak rezultat ne bi ostale neopažene, ki so jih strokovnjaki avto dirke svetu. Sposoben mladenič zanima v številnih ekip v formuli-3. Lastnik ene od teh skupin, Ken Tyrrell, ponudili mladi dirka voznika popolno profesionalno pogodbo. Nihče ne pričakuje od debitant velikih zmag v prvem letu poklicne kariere.

Usoda je dal veliko priložnost za mladega voznika dirko in jih je vzel z bleščicami. In če je prva uspešna dirka mogoče pripisati sreče, da je stabilna za celotno leto, ki je pokazala, Dzheki Styuart, temveč spretnost ne more biti imenovan. Sezona 1964 formule 3 končal s samozavestnim zmago na turnirju debitant Dzheki Styuarta. To je dirke na svetu vpisana navadne škotski fant.

Formula 1

Uspešen sezono v formuli 3 dirkah bo služila kot spodbuda za prihodnje kariere Dzheki Styuarta. Kljub temu, da Ken Tyrrell Jackie razvil odličen odnos, sta oba vedela, da Dzheki Styuart prerasli raven formule 3. Glede na to, da je bil Ken Tyrrell edini predstavnik v nižjih ligah v formuli ena, Jackie odloči, da nadaljuje svojo kariero z drugo ekipo. Izbira je bila med obema najboljših ekip v času: "Lotus" in BRM. So bili bolj vztrajna lastniki BRM Group, polno podpisnik pogodbe z obetaven dirkač.

V prvi dirki formule 1, ki je potekalo v Južni Afriki, novinec končal na šestem mestu v čast. Kot se je izkazalo, je bil to šele začetek. Na drugi dirki je bil Monaco Grand Prix, Dzheki Styuart na stopničke, končal na zadnje tretjine. Osupljiva prvenec za mladega kolesarja, ki opravljajo prvo sezono na tej ravni. Temu je sledila serija druge kraje in, končno, dolgo pričakovani zmagi. Na tekmovanjih, ki je potekala v Monzi, Dzheki Styuart osvojil prvega od svoje poklicne kariere Grand Prix. V prvi sezoni, Jackie je častno tretje mesto v skupnem seštevku, pred mnogimi priznanimi mojstri časa.

nesreča

1966 dejansko postala prelomnica v obeh Stewarta kariere, in za celoten dirkaški svet kot celoto. Vse se je spremenilo strašno nesrečo na dirkališču v belgijskem mestu Spa. Varnostni ukrepi v času, ko je bilo odkrito nizka, kar pogosto vodi v strašni nesreči na dirkališču, in pogosto usodne. Po nesreči, Dzheki Styuart začela aktivno boriti za varnost dirkalnih tekmovanj. Osnovne zahteve za kolesarja so raztezne dirkališčih, videz teh posebnih skladb loputami, pločnik izboljšanje, uvedba osebno varovalno opremo za pilote. Sprva so bile te zahteve izpolnjene s sovražnostjo, te inovacije zahtevajo precej velike materialne investicije, ki so absolutno ni zadovoljna z organizatorji dirke tekmovanjih. Toda, kot je pokazal čas, Dzheki Styuart bil popolnoma prav v svojih zahtevah. Varnostni ukrepi, ki jih predlagani bo močno zmanjšanje števila nesreč na dirkališču, in prihranili več kot eno življenje.

Vrni formuli 1

Finančne težave, ki se je pojavila leta 1968 na BRM ekipe, Jackie Stewart je ambiciozen iskati novo ekipo. Ravno v času, v formuli 1, gre za starega prijatelja Jackie Ken Tyrrell, s katerim je delal skupaj na Formula-3. Ustvarjanje svoj nov avto, Ken videli vodilni pilot Dzheki Styuarta. Prva sezona še ni prinesel posebno dividendo. Oblikovalci so spremenjeni manjših pomanjkljivosti, postopno izpopolnjevanje dirkalni avto. In naslednjo sezono vložil brez uspeha in Jackie Stewart kot pilot, in Tyrrell ekipo kot celoto. Kasnejši sezone v F1 so bile v znamenju boja med dvema najmočnejših ekip, "Tyrrell" in "Lotus". Cel svet je gledal dirko trmast boj vodilni piloti teh skupin - Dzheki Styuarta in Emerson Fitipaldi. Piloti izmenično osvojil naslov najmočnejših kolesarjev na svetu.

upokojitev

Sezona 1983 oblikovali fantastičen uspeh za Dzheki Styuarta. V vodstvu skozi celotno dirko sezone, pred Jackie osvoji naslov najmočnejših voznikov formule 1. Na vrhuncu uspeha, se je odločil, da konča svojo kariero dirkač in pusti velike športne nepremagan. Dirka v ameriški Uotkens Glen je bil, da je stotina v karieri znamenitega Škot. Toda smrt dirko partner za usposabljanje na severu Francije ekipe naredi Stewart odloči, da ne bo šel v svojo zadnjo dirko v poklicni karieri.

V svoji dobri karieri v formuli 1, je škotski dirkač Dzheki Styuart preživel 99 dirk, točkovanja 27 zmag v njih. Ta rezultat je dolgo ostal svetovni rekord na dirke.

seštejemo

Race voznik avtomobila Dzheki Styuart - tri svetovni prvak, je po njegovem mnenju narodni heroj na Škotskem. Vsi njegovi napori vedno končala v uspeh. Odličen strelec, odličen kolesar, človek popolnoma spremenila varnostni sistem v avtomobilski dirki, ki je shranjeno več kot eno človeško življenje. V svoji športni karieri ostal vzor, idol milijonov oboževalcev po vsem svetu. Uspešen vodja za njegov kredit ustanovljena s sinom Formule 1 ekipe, "Stewart." Dzheki Styuart, čigar biografija je ogledal v tem dokumentu, je postal legenda, ne le v svoji Škotskem, ampak po vsem svetu.