Šport in fitnesBaseball

Osnovna pravila košarke

Košarka - eden od najbolj znanih iger na svetu, tako moški kot ženske tekme. Igra, ki je sestavni del ne le v šolski učni načrt, ampak tudi na olimpijskih igrah, tako da pravila košarka je znano, da vsi. Od leta 1935, redni Evropsko prvenstvo, in leta 1950 - svetovno prvenstvo. je izumil je v XIX stoletju, in sicer 21 decembra 1891 leto. Oče košarke velja kanadsko-ameriški trener James Naismith, ki so v času tekme delal v Springfield International School učitelj športne vzgoje.

Tam je bila košarka nesreča, kot je Naismith ni zahtevala, da se igra, ampak samo želeli povečati telesno dejavnost za svoje učence, saj v zimskem času, je obremenitev samodejno zmanjša zaradi slabega vremena. Tako je v prostore ameriške športne šole, je bila določena osnovna pravila košarkarske rednega učitelja, ki je kasneje postal svetovno znan inovator. Priljubljenost igre v sistemu telesne vadbe zaradi več dejavnikov: prvič, pravila košarko so preprosta in dostopna vsakomur; Drugič, igra je zelo čustvena in spektakularno; Tretjič, ima pozitiven učinek na telo študentov; Četrtič, ne zahteva velike gospodarske stroške.

Naj na kratko upoštevati pravila košarke. Igra vključuje dve skupini dvanajstih ljudi, vendar hkrati na sodišču lahko prisotni najmanj trije ljudje in največ pet let. prizadevanja ekipe je treba usmeriti ustreliti žogo v koš nasprotnikov ", nato pa dosegel točko, kot tudi, da se prepreči nasprotne ekipe, da imajo in vrgel žogo v svoji obroča.

od večine drugih košarkarske igre, ki jo lahko igrajo le roke, kot tudi namen je strogo prepovedano, da stavke in blokira žogo dol, premagal na njej s pestjo se razlikuje. Vendar pa obstajajo tudi izjeme, na primer, ko igralec dotaknil pete ali nogo na žogo po nesreči. Košarka Pravila prepoved potovanja z žogo na igrišču se ga ne dosegate na tleh, saj je tak primer upoštevati Vzgoja žogo - to se šteje za kršitev in je žogica, ki se prenese na drugo ekipo. Zmaga igro je ekipa, ki je zmagala na končne točke več od tekmecev. Če se na koncu igre točk za zmago na ekip enako, je dodeljen ti nadure in srečanje se podaljša za nadaljnjih pet minut. Vendar pa obstajajo primeri, ko tudi po dodatnih ocena čas ostaja enaka, nato pa pet minut imenuje do se določi zmagovalec.

Stik z obročem šteje po različnih kriterijih. Največje število ekip, se šteje, če je bil met izveden igralca tri točke linije, ki obdaja vsak koš. Ta dodaja, da ekipi dobili tri točke. Dve točki sta mrežo, ko je vrgel na zapreti ali srednjega dosega, kar pomeni bližje tritočkovno coni. Končno ena točka - ko se rola je izdelan iz prekršek črte. On se igra začne, je ekipa, katere igralec pravilno zadeti žogo v sodniškim metom v srednjem krogu. Tekma se je razdeljena na štiri obdobja deset minut, in National Basketball Association - dvanajst minut. Časovni interval med prvim in drugim obdobjem je le dve minuti, hkrati pa za oddih med tretjo in četrto obdobje. Najdaljši odmor pojavi med tretjo in četrto četrtletje, traja približno petnajst minut. Po njegovem mnenju je ekipa navadno izmenjavo prstanov.

Pravila Košarka omogoči srečanje kot odprt prostor, in v telovadnici, le z višino stropa najmanj sedem metrov. dolžina polja morajo biti natančno 26 m, širina - 14 . m velikost ščit -. 180x120 cm od okvirja. Zahtevana razdalja med spodnjim robom ščita in tlemi. - 275 cm košara obstoji iz kovinskega obroča prekrita z mrežo, ki nima dna. posedovanje teže kroglo, mora biti enaka 600-650 g, in krog, v tem primeru - 75-80 cm.

Copyright © 2018 sl.delachieve.com. Theme powered by WordPress.