Šport in fitnesBorilne veščine

Beloglazov Sergej: biografija in fotografije

Beloglazov Sergej - slavni sovjetski športnik. Dvakratni olimpijski prvak v freestyle rvanju. Večkratni zmagovalec svetovnih prvenstev, Evropa in ZSSR. Zmagovalec naslova "Častni mojster športa ZSSR."

Biografija športnika

Beloglazov Sergej se je rodil leta 1956 v Kaliningradu. Starši so bili preprosti delavci - Aleksej Yakovlevich Starokulov in Antonina Alekseevna Beloglazova. Nekoč v velikem športu je Sergej vzel bolj eufonično ime svoje matere.

Rvanje se je začelo ukvarjati s svojim bratom Anatolijem. Pri starosti 14 let. Potem sta oba tehtala manj kot 30 kilogramov. Njihov prvi trener je bil Granit Ivanovich Toropin. Obe sta bili sposobni in nadarjeni rokoborci. Edini problem je bil, da sta Sergej in Anatolij opravljala isto težo. Toropin se je odločil, da jih bo vzrejal. Sergeja se je moral vrniti iz načrta in se preseliti v kategorijo tistih, ki tehtajo več kot 52 kilogramov. Anatolija je ostala v kategoriji lažjih.

Brat Anatoly

Brata Sergeja Anatolija je dosegla tudi nekatere uspehe v prostem slogu. Postal je trikratni svetovni prvak. Trenutno je trener ruske mladinske ekipe za ta šport. Deluje v klubu CSKA.

Svojo poklicno kariero je začel v klubu oboroženih sil v Kaliningradu, nato pa je igral za Kijev Dynamo.

Leta 1980 je zmagal na olimpijskih igrah v Moskvi. V kategoriji teže do 52 kilogramov v finalu se je srečal s poljskim športnikom Vladislavom Stetsikom. Pobuda je zmagala zaradi jasne prednosti.

Premikanje Sergeja v Kijev

Leta 1977 se je Beloglazov Sergej preselil iz Kaliningrada v Kijev. Kmalu je začel igrati za lokalni športni klub "Dynamo".

Na predvečer visokošolskega izobraževanja je prejel na Krasnodarskem državnem pedagoškem inštitutu, kasneje pa je diplomiral na Visoki poveljniški šoli v Saratovu, ki je nosil ime Felix Dzerzhinsky. Prejel je naziv uradnika Ministrstva za notranje zadeve.

Prvi mednarodni uspehi

Beloglazov Sergej je po seriji zmag na vseevropskih tekmovanjih postal del ekipe ZSSR. Prvi pomemben mednarodni začetek za njega je bilo Evropsko prvenstvo v glavnem mestu Romunije v Bukarešti, ki je potekalo aprila 1979.

Beloglazov Sergej, rvač, je izvedel v kategoriji do 57 kilogramov. V finalu se je srečal z romunskim športnikom Aurelom Neaguom. Zmaga je bila za sovjetskega športnika. Na tem evropskem prvenstvu je sovjetska ekipa zmagala v celotnem položaju. Sovjetski športniki so osvojili 8 od 10 zlatih medalj. Nekoč so bili drugi. Nobena nagrada ni ostala samo v kategoriji do 62 kilogramov.

V istem letu je Beloglazov Sergej, katerega biografija je bila tesno povezana s športom, prvič sodelovala na svetovnem prvenstvu. Tekmovanje je potekalo v prestolnici Kalifornije v San Diegu.

V kategoriji do 57 kilogramov je Beloglazov izgubil japonski atlet Hizaki Tomiyama. Sovjetska ekipa na svetovnem prvenstvu v skupnem položaju medalja (ter freestyle in grško-rimsko rvanje) je na prvem mestu. Aktivni športniki v Sovjetski zvezi so bili 9 zlatih, 5 srebrnih in 2 bronastih medalj. Samo v štirih težkih kategorijah nihče od domačih športnikov ni vzpenjal na stopničke.

Olimpijsko zlato

Sergejske olimpijske igre v Moskvi v kategoriji do 57 kilogramov Sergej Beloglazov. Freestyle wrestling je bil eden od najbogatejših disciplin na medalji. Skupaj je bilo odigrano 10 serij.

Bratje Beloglazovi so bili nepremagljivi. Anatolij je zmagal v svoji kategoriji, ki je v finalu premagal Polja Vladislava Stetsika in Sergej v odločilnem tekmo je bil močnejši od predstavnika Demokratične ljudske republike Koreje Lee Ho Pena.

V splošnem položaju so sovjetski rokoborci osvojili sedem od desetih zlatih medalj. Samo v kategoriji do 48 kilogramov je Sergej Kornilayev ostal tretji, zlato pa je odvzel italijanski Claudio Pollio. In med športniki, ki tehtajo 74 in 82 kilogramov, sta prevzela vodstvo Bolgari - Valentin Raičev in Ismail Abilov.

Drugo zlato

Po tem, ko so ZDA bojkotirale olimpijske igre v Moskvi, so naslednje igre leta 1984 v Los Angelesu prenašale brez sovjetskih športnikov. Generalni sekretar Chernenko je poudaril, da meni, da je neprimerno poslati športnike na olimpijske igre, saj Amerika močno krši temeljna načela olimpijske listine in razporeja veliko sovjetsko propagando proti ZSSR. Zato XXIII igre sovjetskih rokoborcev ni bilo in prvo mesto v ekipi je odšlo Američanom.

Naslednjič za olimpijske igre, Sergej Beloglazov, fotografija katere je bila v vseh športnih časopisih, je šla leta 1988. Igre so potekale v Korejskem Seulu. Njegov brat Anatoly ni bil več voditelj v svoji uteži. Njegovo mesto je prevzel Vladimir Toguzov, ki je osvojil bronasto medaljo.

Sergej je tudi samozavestno opravil kvalifikacije in v zadnjem boju se je boril z iranskim Askarijem Mohamadianom. Prepričljiva zmaga in druga zlata olimpijska medalja v premoženju.

Dosežki

V svoji karieri je zmagal Beloglazov Sergej. Nagrade je osvojil na največjih tekmovanjih na planetu. Poleg dveh olimpijskih zlatih medalj je šestkrat osvojil svetovna prvenstva - v ameriškem San Diegu, Makedonskem Skopju, kanadskem Edmontonu, Kijevu, dvakrat v Budimpešti in ponovno v Francoski Clermont-Ferrand.

4 krat je osvojil svetovni pokal v freestyle rvanju v kategoriji do 57 kilogramov. 5 krat je zmagal na evropskih prvenstvih - v madžarski Bukarešti, bolgarski Varni in Veliko Tarnovu, švedskem Jenchepingu, angleškem Manchesteru.

Leta 1984 je zmagal na vrsti mednarodnih tekmovanj med državami socialističnega taborišča, ki so potekale vzporedno z olimpijskimi igrami v Los Angelesu.

Kariera trenerja

Po končanem športu se je Beloglazov pridružil športnemu klubu Dynamo kot trener. Nato je skupaj z mojstrom športa Dmitryjem Mindiashvilijem in dvakratnim olimpijskim prvakom Ivanom Yaryginom treniral nacionalno ekipo rokometaša Sovjetske zveze.

Samo dve leti je sodeloval z državno reprezentanco in zapustil državo med perestroiko. Do leta 1994 je delal kot višji trener ameriške olimpijske reprezentance, nato pa še štiri leta se je pripravil na sodelovanje na največjem mednarodnem tekmovanju rvačnikov iz Japonske. Vrnil se je v Rusijo leta 1998.

Doma je Beloglazov takoj dobil mesto v reprezentanci. Postal je višji trener moške ekipe. Leta 2000 je skupaj z ekipo odšel na olimpijske igre v avstralskem Sydneyju. Na tekmovanjih je bilo izvedenih le 8 sklopov nagrad. Ruska ekipa, ki jo je vodil Beloglazov, je na skupinski prireditvi osvojila prvo mesto in osvojila 4 zlata in eno srebro. Pobede so zmagali Murad Umakhanov, Adam Saitiev, Sagid Murtazaliyev in David Musulbes. Vredno so tekmovali rvači iz Združenih držav Amerike, Irana, Azerbajdžana in Kanade, ki imajo eno zlato medaljo.

Leta 2003 je Beloglazov spet pripravil ameriške rokoborece. Druga vrnitev v Rusijo je potekala leta 2006. Tokrat je bil zaupan usposabljanje ženske nacionalne ekipe rokoborbcev. Leta 2009 je bil imenovan za glavnega trenerja reprezentance Singapurja.

Trenutno dela v Rusiji. Usposablja ekipo moskovske regije in klub za freestyle wrestling v športni družbi CSKA.

Sergej Beloglazov je poročen. Ima štiri otroke, od katerih sta dva od prvega zakona.

Copyright © 2018 sl.delachieve.com. Theme powered by WordPress.