Šport in fitnesProge in polje

Ukrajinski drsalka Alisa Agafonov: biografija in kariero v športu

- известная украинская фигуристка, выступающая за сборную Турции. Alisa Agafonov - znani ukrajinski drsalec igrati za Turčijo. Uspešno nastopa na svetovnih in kontinentalnih prvenstvih, je postal zmagovalec zimske univerzijade.

biografski podatki

появилась на свет в январе 1991 года в одном из крупнейших украинских городов - Харькове. Alisa Agafonov se je rodil januarja 1991 v enem od največjih ukrajinskih mestih - Kharkiv. Na sliki drsanje dekle prišla do šestih letih, ko doshkolnitsu opazil otroških trenerje Vladimir in Larisa Leonovich Baratz.

Po napornih treningov za več let Agafonov že kaže dobre rezultate, in do 10 let, je uspelo, da bi tretje mesto v Junior prvenstvu Ukrajine.

športna kariera

Že v mladosti Alisa Agafonov pokazala na ledu odlično raven umetnosti. Priznani koreograf Ljudmila Filippovna Kurinskova prepričan dekle, da poskusite svojo roko na ledu ples, in se je strinjala. Zaradi svoje svetle videzom in karizmo Alice lahko odpre popolnoma razkrije svoj talent v obliki umetnostnem drsanju.

Prvi partner je bil ukrajinskega športnikom nadarjen Dmitri Dun. Ta plesni par velja za najbolj obetavno v Ukrajini. Alice in Dmitrij postal nacionalni prvak v svoji starostni skupini, sodeloval na mladinskem svetovnem prvenstvu, kot tudi finale mladinskega Grand Prix.

Leta 2009/10 se je par razšel, ker niz neuspešnih nastopov.

Alisa Agafonov - drsalec turška ekipa

Po premoru s Dmitri Dunem športnik išče novega partnerja. не очень популяризировано, поэтому Алиса уехала в США. Na žalost, drsanje v Ukrajini ni zelo popularen, tako Alice odšel v ZDA. Tukaj je ona končno našla novega partnerja - je skejter-sculler Alper Ucar.

Pod vodstvom slovitega ruskega trenerja Natalia Dubova par, ki služijo za Turčijo, začne sodelovati v različnih mednarodnih tekmovanjih.

и Альпер Учар становятся серебряными призерами зимней Универсиады в Эрзуруме. V letu 2011, Alisa Agafonova in Alper Uçar postanejo srebrne medalj za zimske univerzijade v Erzurum. Tri leta kasneje je par dobil svojo prvo priložnost za predstavitev Turčije v umetnostnem drsanju na zimskih olimpijskih igrah v Sočiju. Kljub temu, da je duo-Uçar Agafonov zmagal na igrah nizek 22. mesto, so tudi govori skoraj vse svetovne strokovnjake.

и Альпер Учар стали вторыми. Leto kasneje leta 2014 olimpijske igre v plesni par evropsko prvenstvo je uvrstila na 12., in na svetovnem prvenstvu - 16. najuspešnejši je bil nastop na Nestlé pokala, kjer Alisa Agafonova in Alper Uçar postal drugi.

Sezona 2015/16 se je začela s par ples v nemškem turnirju Nebelhorn, kjer rezultati kratkem programu zasedla tretje mesto, vendar je sčasoma postal peti. V oktobru, duet z odličnimi rezultati zmaga na teh prestižnih turnirjev, kot SPV Trophy in pokal Denkova-Stavisky.

Prisiljeni preseliti v ZDA

Ob koncu leta 2015 zaradi tega izbruhnila rusko-turški par konflikt plesa Uçar-Agafonov je bil prisiljen zapustiti ozemlje Ruske federacije, kjer so usposobljeni z Aleksandra Zhulina. Novo mesto bivanja postal Stanford v Združenih državah Amerike, kjer je duo dela z novimi učitelji - Azhelikoy Krylova in Pasquale Camerlengo.

Z novim programom, par Alper Uçar - Alisa Agafonov spet je 12. mesto na celinskem prvenstvu v Bratislavi, s čimer ponavljanje njegov najboljši rezultat. Na žalost je bil nastop na svetovnem prvenstvu katastrofa - ples duo ni uspelo kvalificirati na prostem programu.

To sezono je par začel aktivno pripravlja za olimpijske igre leta 2018. Sodelujejo v fazah Grand Prix, ki prikazuje zelo dostojno rezultate. Na turnirju v Talinu, estonske plesalci, ki predstavlja Turčijo, je četrto mesto, in v tekmovanju "Ice Star" v Minsku je postal srebrni medalj.

Copyright © 2018 sl.delachieve.com. Theme powered by WordPress.